top of page

NEDEN BİR AU PAIR BULMALIYIM?

Au Pair Turkey, anne ve babaların en büyük yardımcısı, destekçisidir. Uluslararası kültür değişim programı olan Au Pair, ülkemizde ve dünyada oldukça popüler. Aileler çocuklarına yabancı oyun ablası aradığında Au Pair sisteminden yararlanıyor. Yeni bir kültürü tanımak isteyenler ise Au Pair’lik yapmayı tercih ediyor. Çift yönlü bir avantaj sağlayan Au Pair kavramı, kültürler arasında bir köprü oluşturmayı başarıyor.


Yabancı dadı kulağa çok havalı ya da lüks gibi görünse de esasında uzun vadede oldukça ekonomik ve mantıklı bir adım. Au Pair programı, yabancı oyun ablası, dadı, bakıcı talebini doğrudan karşılıyor. Dadı ve oyun ablaları yani Au Pair’ler yeni bir kültürü öğrenmek amacıyla çocuklu ailelerin yanında yaşamaya başlıyor; aileler ise çocuklarının oyun ihtiyacını karşılamak, diğer yandan çocuklarına yeni bir kültürü tanıtmak, yabancı dil öğrenmesini sağlamak ve kaliteli vakit geçirmesine zemin hazırlamak amacıyla Au Pair sistemi ile tanışıyor.Au Pair Çocuklarınız için Neden Önemli? Avantajları Nelerdir?

Au Pair ya da genel çerçevede yabancı bir dadı neden önemli, neden gittikçe popülerleşiyor inceleyelim;


Yabancı Dil Gelişimi

Yabancı dil öğrenmek hala büyük problem. Temel eğitimle temel bilgilerin ötesine gidilemediği aşikâr. Özel okullar bu anlamda daha donanımlı ancak dil bilen ve konuda uzman çoğu kişinin de belirteceği gibi dil, en iyi yaşayarak öğrenilir. Au Pair yani yabancı dadı hizmetleri ile çocuğunuza istediğiniz dili, bizzat o dili konuşan kişi ile öğretebilirsiniz. Yabancı oyun ablamız sayesinde hem çocuğunuzu güvenebileceğiniz birine teslim edersiniz hem de yabancı dil problemini ortadan kaldırır, çocuğunuzun eğitimini desteklersiniz. Hatırlatmakta fayda var; birçok ebeveyn çocuğunun yabancı dili en iyi şekilde öğrenebilmesi için Au Pair hizmetlerinden yararlanıyor, yabancı dadılarla ya da oyun ablalarıyla çalışıyor. Bu hizmetin çocuğunuzun akademik yaşamını kolaylaştıracak müthiş bir fırsat olduğunu unutmayın.