top of page

NEDEN BİR AU PAIR BULMALIYIM?

Au Pair Turkey, anne ve babaların en büyük yardımcısı, destekçisidir. Uluslararası kültür değişim programı olan Au Pair, ülkemizde ve dünyada oldukça popüler. Aileler çocuklarına yabancı oyun ablası aradığında Au Pair sisteminden yararlanıyor. Yeni bir kültürü tanımak isteyenler ise Au Pair’lik yapmayı tercih ediyor. Çift yönlü bir avantaj sağlayan Au Pair kavramı, kültürler arasında bir köprü oluşturmayı başarıyor.


Yabancı dadı kulağa çok havalı ya da lüks gibi görünse de esasında uzun vadede oldukça ekonomik ve mantıklı bir adım. Au Pair programı, yabancı oyun ablası, dadı, bakıcı talebini doğrudan karşılıyor. Dadı ve oyun ablaları yani Au Pair’ler yeni bir kültürü öğrenmek amacıyla çocuklu ailelerin yanında yaşamaya başlıyor; aileler ise çocuklarının oyun ihtiyacını karşılamak, diğer yandan çocuklarına yeni bir kültürü tanıtmak, yabancı dil öğrenmesini sağlamak ve kaliteli vakit geçirmesine zemin hazırlamak amacıyla Au Pair sistemi ile tanışıyor.Au Pair Çocuklarınız için Neden Önemli? Avantajları Nelerdir?

Au Pair ya da genel çerçevede yabancı bir dadı neden önemli, neden gittikçe popülerleşiyor inceleyelim;


Yabancı Dil Gelişimi

Yabancı dil öğrenmek hala büyük problem. Temel eğitimle temel bilgilerin ötesine gidilemediği aşikâr. Özel okullar bu anlamda daha donanımlı ancak dil bilen ve konuda uzman çoğu kişinin de belirteceği gibi dil, en iyi yaşayarak öğrenilir. Au Pair yani yabancı dadı hizmetleri ile çocuğunuza istediğiniz dili, bizzat o dili konuşan kişi ile öğretebilirsiniz. Yabancı oyun ablamız sayesinde hem çocuğunuzu güvenebileceğiniz birine teslim edersiniz hem de yabancı dil problemini ortadan kaldırır, çocuğunuzun eğitimini desteklersiniz. Hatırlatmakta fayda var; birçok ebeveyn çocuğunun yabancı dili en iyi şekilde öğrenebilmesi için Au Pair hizmetlerinden yararlanıyor, yabancı dadılarla ya da oyun ablalarıyla çalışıyor. Bu hizmetin çocuğunuzun akademik yaşamını kolaylaştıracak müthiş bir fırsat olduğunu unutmayın.Sosyal Gelişim

Sosyalleşmek bazı çocuklar için sıradan ve kolayken, bazı çocuklar için ise ne yazık ki zorlayıcı, yorucu, üzücü bir durum. Sosyal yönden gelişemeyen çocuklar ilerleyen dönemlerde içine kapanık, özgüvensiz, iletişimi zayıf bireylere dönüşebiliyor ve eğitim yaşamında çeşitli zorluklar yaşayabiliyor. Au Pair’ler, çocuklarınızın bu zayıf yönünü geliştirmede ve desteklemede müthiş bir seçenek oluşturuyor. Bildiğiniz gibi çocuklar, gün boyu yoğun ilgi isterler. Ebeveynlerin yoğun temposu buna her zaman müsaade etmezken yabancı oyun ablası ile gün boyu ya da haftanın belirli günleri enerjisi yüksek, keyifli anlar geçirilebilir. Çocuğunuzun hem güvenli hem de sosyal bir oyun ablası deneyimi yaşamasını arzu ediyor, çok yönlü bir gelişime dahil olmasını düşünüyorsanız neden bir Au Pair bulmuyorsunuz ki? Tabletlerde vakit geçirmeye son diyelim mi?Yeni Kültür Öğrenme

Yabancı dadı fikri çok yönlü incelemede oldukça faydalı özellikler taşıyor. Çocuğunuz ya da çocuklarınız, kendisiyle ilgilenen yabancı oyun ablası sayesinde farklı ve yeni bir kültürle tanışabiliyor. Türk kültürünü sizden, çevresinden öğrenirken, yeni bir kültürü ise yabancı oyun ablasından öğrenebiliyor. Kültür çeşitliliğini deneyimlemek yetişkinler için dahi zengin bakış açısı, kültürel gelişim imkânı sağlıyor. Çocukların yeni kültürleri bizzat o kültürü yaşamış biriyle tecrübe etmesi, öğrenmesi bilgi düzeyini artırdığı gibi öğrenme becerilerini de geliştiriyor, sosyal yönünü olumlu yönde destekliyor. Büyüdüğünde ise, ister iş ortamında olsun, ister kişisel hayatında olsun, globalleşen dünyaya çabucak ayak sağlayacaktır.
Au Pair in Turkey Hizmetinizde

Au Pair, tüm dünyada yaygın bir hizmet şekli. Kültürler arasındaki etkileşimi artıran ve bunu yaparken özgüvenli, donanımlı çocuklar yetişmesini sağlayan sevilen bir değişim programı. Au pair in Turkey ile sizler de yabancı oyun ablası avantajlarından yararlanabilir, çocuklarınızın keyifli anlar geçirirken yeni şeyler öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Au Pair ile ilgili her konuda bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

78 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page